Kontinuitet značajnih sporstkih rezultata Aero kluba Tuzla nastavljen i na takmičenju u Bihaću

Piloti Aero kluba Tuzla, uspješno su „zaokružili“ takmičarsku sezonu vrativši se iz Bihaća sa bronzanim odličjem u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciju.

Aero klub Bihać bio je domaćin još jednog takmičenja u preciznom slijetanju jedrilica tipa KA 7 pod nazivom 2. Ka-7 KUP "BIHAĆ 2020“ koje je održano dana 05. 09. 2020. godine na sportskom letjelištu „Golubić“ pored Bihaća.

Novi uspjesi pilota Aero kluba Tuzla

Aero klub Tuzla – pojedinačni i ekipni šampioni Bosne i Hercegovine

U Prijedoru je, dana 22. 08. 2020. godine, održano tradicionalno takmičenje pilota u preciznom slijetanju jedrilicom tipa blanik, pod nazivom „15. Blanik kup Prijedor 2020.“. Riječ je o takmičenju pilota, jedinom takve vrste u BiH, u preciznom slijetanju na dvosjednoj višenamjenski opremljenoj jedrilici "Blanik L-13" koja se koristi za obuku, trenažu, te sportsko i akrobatsko letenje.

Poziv firmama zainteresovanim za saradnju

Aeroklub Tuzla servisna radionica za letjelice lake avijacije
29.09.2019. - SERVISNA RADIONICA.

Uvijek je važno istaknuti, da je naš Aeroklub Tuzla osnovan 1947. Put dug više od 70 godina.

Svi voditelji kluba, kroz sve ove godine, u vremenu u kojem su radili dali su svoj doprinos radu Aerokluba, ali za aktuelni Upravni odbor nekoliko zadnjih godina su posebno važne godine, u kojima pokušavamo udahnuti novi život Aeroklubu, reformisati rad i pokušati obnoviti sve što je u prethodnim godinama porušeno.

Ostvari San, Budi pilot bar jedan Dan!

Ostvari san, budi pilot bar jedan dan

Kada upitate dječaka ili djevojčicu uzrasta do 7 godina šta bi željeli biti kada odrastu – jedan od najčešćih odgovora je „kada porastem, želim da budem pilot“! Nažalost mnogima od njih kada odrastu biti pilot ostane tek neostvareni san.

Drugi o nama: Portal tuzlanski.ba prepoznao naš rad

Piloti Aero kluba Tuzla Meho Emkić i Dario Knežević
Preuzeto sa portala www.tuzlanski.ba

Tuzlanski Aero klub očuvali volnoteri puni ljubavi i entuzijazma: Ostvaren međunarodni let do Čakovca u Hrvatskoj (FOTO+VIDEO)

Završen proces školovanja još jedne generacije pilota jedrilica

Aero klub Tuzla bogatiji za nova četiri pilota jedirlica.

Dana 22. 09.2018. godine na sportskom aerodromu Aero kluba Tuzla, pred ovlaštenim ispitivačem od strane Direkcije za civilno zrakoplovstvo BiH – Instruktorom letenja Milaković Mirkom ispitni let su uspješno izvršili piloti Maida Emkić, Nedret Alić, Amar Hasanović i Edin Spahić.

Pages

Subscribe to Aeroklub Tuzla RSS