Izborna skupstina kluba

U subotu 01. 08. 2015. godina na sportskom aerodromu „Jegin Lug“ Tuzla održana je sjednica Izborne Skupštine Aero kluba Tuzla sa slijedećim dnevnim redom:
- Izbor radnog predsjedništva i izbor predsjednika Skupštine Aero kluba Tuzla;
- Usvajanje izmjena i dopuna Statuta;
- Izbor članova Upravnog odbora, predsjednika UO i potpredsjednika UO;
- Strategija razvoja Kluba u naredne četiri godine

Na skupštini je konstatovana potreba za izmjenama i dopunama Statuta Aero kluba Tuzla koja se ogledala u unutrašnjoj reorganizaciji Kluba u cilju daljnjeg rada i razvoja.

Delegati skupštine su iskazali svoje provjerenje dosadašnjem menadžmentu Kluba koji se sastoji iz šetočlanog Upravnog odbora, tako da će i naredne četiri godine nastaviti funkcionisati na bazi volunterizma i ravnopravog upravljanja sredstvima sa kojima raspolaže klub od strane svih njegovih članova.

Osvrčući se na naredni period definisani su osnovni principi daljeg rada koji bi se ogledali u:
• Osiguranje finansijske stabilnosti kluba i povezivanje sa drugim klubovima u zemlji i inostrastvu;
• Povećanje personalne baze kluba;
• Održavanje postojećeg nivoa tehničke ispravnosti letjelica, aerodroma i ostale tehnike;
• Učešće na sportskim takmičenjima u zemlji i inostranstvu;
• Ulaganje u infrastruktru na sportskom aerodromu;

S ponosom isticemo da su sve odluke donosene u duhu zdrave i konstruktivne diskusije što je jedna od najvećih vrijednosti našeg kluba.

Skupština se završila zajedničkim druženjem svih članova i simpatizera Aero kluba Tuzla.