Završen proces školovanja još jedne generacije pilota jedrilica

Aero klub Tuzla bogatiji za nova četiri pilota jedirlica.

Dana 22. 09.2018. godine na sportskom aerodromu Aero kluba Tuzla, pred ovlaštenim ispitivačem od strane Direkcije za civilno zrakoplovstvo BiH – Instruktorom letenja Milaković Mirkom ispitni let su uspješno izvršili piloti Maida Emkić, Nedret Alić, Amar Hasanović i Edin Spahić.

Na ovaj način je zaokružen proces školovanja i ove generacije pilota, koji su stekli dozvole pilota jedrilica, te sa ovim činom stiču ulslove za letenje zrakoplovnim jedrilicama u BiH i svim zemljama članicama Europske Agencije za sigurnost zračnog prometa.

"Ipak se kreće" - iskrene čestitke kolegicama i kolegama i s ponosom idemo dalje.

Puno pozdrava od letačkog tima Aero kluba Tuzla.