Zrakoplovci ne poznaju granice – Helikopter EUFOR u Aero klubu Tuzla

U sklopu svojih redovih aktivnosti na promociji zrakoplovstva Aero klub Tuzla je u saradnji sa EUFOR LOT Tim-om iz Bratunca upriličio druženje sa predstavnicima EUFOR-a iz austrijskog kontingenta koji su 31. 03. 2016. godine posjetili sportski aerodrom „Jegin Lug“ sa transportnim helikopterom „Black Hawk“.

Članovi Kluba i predstavnici medijskog servisa grada Tuzle – RTV7 imali su priliku letjeti iznad grada Tuzle i još jednom se uvjeriti u ljepote letenja i ljepote našeg grada.

Nastavak saradnje i promocije letenja sigurno slijedi, jer kako su nam obećale kolege iz EUFOR-a naredni helikopter koji će posjetiti naš aerodrom će biti Augusta Bell 212.

Pogledajte video prilog koji su nam ustupili iz medijskog servisa RTV7