Saradnja Aero kluba Tuzla i Općine Kalesija

Dana 27. 12. 2015. godine u prijateljskoj i privatnoj posjeti sportskom aerodromu „Jegin Lug“ u mjestu D. Rainci (Općina Kalesija) bio je gospodin Ismet Mešić koji trenutno po ovlaštenju obavlja funkciju načelnika Općine Kalesija.

U veoma srdačnoj atmosferi cijenjenog gosta smo upoznali sa najznačajnijim razultatima Aero Kluba Tuzla, sa posebnim osvrtom na razvoj infrastrukture na aerodromu i budućim planovima razvoja koji bi mogli pozitivno uticati i na turističku ponudu Općine Kalesija.

Veoma smo pozitivno iznenađeni sa poznavanjem vazduhoplovnog sporta od strane gospodina Mešića, koji je ovom prilikom istakao veliki značaj ovakvog infrastrukturnog objekta i iskazao punu podršku budućem radu i razvoju koji bi se ogledao u pratnerstvu sa Općinom Kalesija u projektima uvođenja pitke vode na sportski aerodrom i drugim vidovima saradnje.