Site Name Nedo


Description for image 5Description for image 6Description for image 4Description for image 3Description for image 2Description for image 1

Posjeta učenika OŠ Novi grad i pripadnika EUFOR-a

Slike za Galerije: 

Izmamiti dječiji osmijeh na lice i zadržati njihovu paznju tokom posjete sportskom aerodromu Aero kluba Tuzla "Jegin Lug" učenika trećih razreda OŠ "Novi Grad" Tuzla je neprocjenjivo.

Aero klub Tuzla je sa velikim zadovoljstvom 10. 04. 2017. godine bio domaćin našim mladim sugrađanima. Učenicima je prikazana flota letjelica, upoznati su sa osnovnim karakteristikama letjelica, a pitanja "Kako avion leti?", "Zašto ne maše krilima kao ptica?", "Gdje mu je motor?" je bilo na pretek. Nadamo se da smo na ovaj način "probudili maštu" kod djevojčica i dječaka i sigurni smo da će nam se neki od njih ponovo vratiti i postati naši članovi. Tokom posjete je izvršen i promotivni let aviona Piper Super Cub, što su učenici propratili sa oduševljenjem.

Takođe, u sklopu misije EUFOR  10.04. 2017. godine izvršeno je slijetanje na sportski aerodrom i prihvat aviona Pilatus PC-6 iz austrijskog kontingenta. Ovom prilikom predstavnici EUFOR-a su se upoznali sa procedurama koje važe na našem letjelištu i definisani su budući oblici saradnje.Aero klub Tuzla se posebno zahvaljuje medijskom servisu grada Tuzle - RTV7 koji je propratio ove naše aktivnosti